Kategori Menü
₺1.969,99 KDV Dahil
₺2.300,00 KDV Dahil
%14 İndirim
%14İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.234,99 KDV Dahil
₺1.456,00 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.069,99 KDV Dahil
₺1.200,00 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
₺864,99 KDV Dahil
₺987,00 KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
₺779,99 KDV Dahil
₺836,00 KDV Dahil
%7 İndirim
%7İndirim
Ücretsiz Kargo
₺699,99 KDV Dahil
₺739,00 KDV Dahil
₺650,00 KDV Dahil
₺950,00 KDV Dahil
₺614,99 KDV Dahil
₺658,00 KDV Dahil
₺589,99 KDV Dahil
₺620,00 KDV Dahil
₺539,99 KDV Dahil
₺650,00 KDV Dahil
₺519,99 KDV Dahil
₺650,00 KDV Dahil
₺516,99 KDV Dahil
₺590,00 KDV Dahil
₺514,99 KDV Dahil
₺569,00 KDV Dahil
₺504,99 KDV Dahil
₺536,00 KDV Dahil
₺494,99 KDV Dahil
₺523,00 KDV Dahil
₺489,99 KDV Dahil
₺526,00 KDV Dahil
₺449,99 KDV Dahil
₺489,00 KDV Dahil
₺444,99 KDV Dahil
₺536,00 KDV Dahil
₺439,99 KDV Dahil
₺469,00 KDV Dahil
₺434,99 KDV Dahil
₺469,00 KDV Dahil
₺419,99 KDV Dahil
₺466,00 KDV Dahil
₺409,99 KDV Dahil
₺456,00 KDV Dahil
₺409,99 KDV Dahil
₺456,00 KDV Dahil
₺384,99 KDV Dahil
₺420,00 KDV Dahil
1 2 3 ... 5 >

Saklama Kabı, Kapları  (Cam) Nedir?

Hayatımızı kolaylaştıran saklama kapları oldukça işlevseldir. Özellikle mutfakta gıdalarımızı saklamak için saklama kabı kullanırız. Saklama kaplarının birçok çeşidi vardır. Camdan. Plastikten, porselenden ya da emayeden yapılan saklama kapları bulunmaktadır. Saklama kapları farklı boyutlarda ve şekillerdedir. İhtiyacınıza uygun çeşitte saklama kabı bulmak oldukça kolaydır.

Saklama kapları ile hava almaması gereken gıdaları saklarız. Saklama kabı sayesinde gıdaları bayatlamadan ve bozulmadan uzun süre saklayabiliriz. Saklama kabında kabın cam ve kapaklı oluşu tercih sebebidir. Saklama kabı tasarımlarının son zamanlarda çok daha üst düzeyde bir kalitede hayata geçirildiği biliniyor. Özellikle yeni nesil tasarımlarla desteklenen bu tarz ürünlerin son zamanlarda sıklıkla tercih edildiklerini ifade edebiliriz.

Neden Cam Saklama Kabı, Kapları Tercih Etmeliyiz?

Saklama kabı tercih ederken kabın cam oluşu genellikle tercih sebebi olmaktadır. Cam saklama kabının şeffaf oluşu kolaylık sağlamaktadır. Cam saklama kabının içinde ne olduğunu kolayca görebiliriz. Ayrıca cam saklama kapları oldukça hijyeniktir. Kanserojen madde içermeyen cam saklama kaplarında gıdalarımızı güvenle saklayabiliriz. Cam saklama kapları sanılanın aksine oldukça dayanıklıdır.

Kırılmaya ve ısıya dayanıklı cam saklama kaplarını tercih ederek bu kapları çok amaçlı kullanabilirsiniz. Cam saklama kapları sayesinde gıdalarınız tazeliğini uzunca bir süre korur. Ayrıca cam kapların kapaklarını çıkararak saklama kaplarını sunum için de kullanabilirsiniz. Tüm bu bilgiler ışığında cam saklama kabı almadan önce mutlaka detaylı bir araştırma sürecini takip etmenizi öneriyoruz.

Saklama Kabı Nasıl Kullanılır?

Gıdaları saklamak için kullandığımız saklama kapları hayatımızın oldukça önemli bir parçasıdır. Saklama kabı kullanırken içine koyacağımız şeyin miktarını sıcaklığını göz önünde bulundurmalıyız. Hava almaması gereken ürünleri hava geçirmez saklama kaplarında saklamalıyız. Isıya dayanıklı ve çabuk kırılmayan kaliteli camlardan üretilmiş saklama kapları oldukça işlevseldir. Bu kaplar için gıdalarınızı bozulmadan, mikrop üremeden güvenle saklayabilirsiniz.

Isıya dayanıklı cam saklama kapları ile yemekleri ısıtabilir, pişirebilir ve aynı kapla servis edebilir hepsi bittikten sonra aynı kapta kapağını kapatıp muhafaza edebilirsiniz. Saklama kabı kullanırken dikkatli olmalıyız. Saklama kabındaki gıdayı başka bir yere aktardıktan sonra kabı mutlaka yıkamalı ve dezenfekte etmeliyiz. Cam saklama kapları kırılmadıkları sürece uzun ömürlüdürler. Özellikle yeni nesil teknolojilerle üretilen saklama kaplarının çok daha kaliteli olduklarını ifade edebiliriz.

Çeyizlik saklama kaplarını almak isterseniz dayanıklılık değerine göre almalısınız. Kullanmadan önce de bir süre bekleyeceğinden kalitesiz bir seçim hayal kırıklığı oluşturabilir. Çeyizlik olarak özellikle cam saklama kaplarını tercih etmelisiniz. Plastik saklama kaplarını muhafaza ederken sıcak ve soğuk dengesine dikkat etmek gerekmekte.

Saklama Kabı Fiyatları Ne Kadardır?

Dayanıklı ve uzun ömürlü cam saklama kapları mutfakların demirbaşıdır. Çeyizlerin vazgeçilmezi olan çeşit çeşit cam saklama kapları hayatımızı kolaylaştırırlar. Cam saklama kabı fiyatları kabın büyüklüğüne ve camın kalitesine göre değişmektedir. İhtiyacınıza uygun saklama kapları arasından bütçenize uygun bir saklama kabı bulmak oldukça kolay.

Saklama kabı birçok özellik barındırıyor olabilir. Hava almayan kapakları ile cam saklama kapları, yüksek ısıya dayanıklı (fırın sıcaklığına) cam saklama kapları, kırılmaya karşı güçlendirilmiş cam saklama kapları gibi birçok çeşit bulunmaktadır. Özelliklerine göre saklama kabının fiyatı değişmektedir. Burada cam saklama kabı alırken fiyat ve kalite dengesini mutlaka gözetmelisiniz.

Saklama Kabı Alırken Dikkat Edilecekler

Saklama kabı alırken kullanım amacımıza uygun kapları tercih etmeliyiz. Çok amaçlı ürünler olan cam saklama kaplarının özelliklerini detaylı şekilde incelemekte fayda var. Yüksek ısıya ya da buzluğa koymaya uygun olmayan kapları fırına ya da buzluğa atmak kırılmasına yol açacaktır. Kaliteli cam saklama kapları tercih etmek sağlığımız için de oldukça önemlidir. Cam saklama kabı alırken kapaklarının sağlam malzemelerden yapılmış olmasına dikkat etmeliyiz. Kapakların da cam saklama kapları gibi bulaşık makinesinde yıkanabilmesine dikkat etmekte de fayda var. Cam demek hijyen demektir.

Saklama Kabı (Plastik) Nedir?

Neredeyse her mutfakta bulunabilen saklama kapları 1930’lu yıllardan itibaren ortaya çıkmaya başlamış ürünlerdir. Farklı boylarda üretilen bu ürünler vakumlu kapaklara sahiptirler. Bunun amacı yiyeceklerin hava ile olan temasını kesmek ve hem yiyeceğin kokusunun buzdolabına sinmesinin önüne geçmek hem de saklanan ürünün ömrünü uzatmaktadır. Çoğu dayanıklı plastikten yapıldığından dolayı darbelere karşı dayanıklıdır.

Sıcağa dayanıklı olan modellerini tercih ederseniz sakladığınız yiyecekleri kolayca mikrodalga fırında ısıtabilirsiniz. Bu özelliği ürünü oldukça pratikleştirmektedir. Yüksek ısılarda zarar görmeyen modelleri isterseniz bulaşık makinelerinde de yıkayabilirsiniz. Deforme olmazlar. Fakat kapaklarda havayla teması kesmek için fitiller varsa bunları çıkarmanız gereklidir. Aynı şekilde soğuğa da oldukça dayanıklıdırlar. İçine yiyecekleri koyup derin dondurucuya atabilir ve istediğiniz zaman çıkarıp mikrodalgada ısıtabilirsiniz. 

Mutfaklarda bulunması neredeyse elzem diyebileceğimiz bu ürün sayesinde mutfağınızda düzen sağlamanız daha kolay olur. Pek çok ürünü bu kapların içinde saklamanız mümkün olduğundan ihtiyacınıza göre farklı şekilde olanları alıp mutfağınızda değerlendirebilirsiniz. Özellikleri birbirinden farklı olduğundan içinde saklayacağınız ürüne göre model seçebilirsiniz. Çeşitli renklerde olması sayesinde zevkinize ve mutfağınızın dekorasyonuna göre saklama kapları seçmenizde mümkün olur.

Saklama Kabı (Plastik) Nasıl Kullanılır?

Saklama kapları artık hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Fakat oldukça yararlı olan bu ürünleri kullanırken bazı noktalara dikkat etmezseniz sağlığınıza zarar verebilir. Örneğin bir kabın içinde bulunan yiyecek bittiğinde temizlemeden yeni bir ürün koymamalısınız. Çünkü önceki yiyecekte oluşan bakteriler diğer yiyeceğe geçebilir ve onunda hızlıca çürümesine dahası sizin de bu bakterilere maruz kalmanıza sebep olabilir.

Aldığınız saklama kaplarının kalitesine de dikkat etmeniz şarttır. Plastik kaliteli değilse zamanla içinde ki yiyeceğe karışır. Bunları yediğinizde ise vücudunuza geçip birikerek sağlık sorunları oluşmasına sebep olabilir. Eğer aldığınız kaplara güvenmiyorsanız içine sıcak yemekler ve asit oranı yüksek gıda ürünleri koymamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca kalitesiz ürünler bulaşık makinesinde ısınınca deterjanı da çekebilir bu nedenle kullanırken dikkatli olmanız elzemdir.

Her saklama kabının altında numaralar yer almaktadır. Bu numaralar kabın hangi tür plastikten yapıldığını göstermektedir. Saklama kabı alırken bu numaralara dikkat ederek alırsanız çok daha sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. 5 numara yani polietilenden oldukça güvenli bir plastik çeşididir. Fakat 3 numara yani polivenil klorid içeren ürünlerin sağlığa zararlı olduğu ve yiyeceklerle temas etmemesi uzmanlar tarafından önerilmektedir. Detaylı plastik türleri listesine ulaşmak için arama motorunda basit bir arama yapmanız yeterlidir.

Saklama Kabı (Plastik) Ne İşe Yarar?

Saklama kaplarının temelde yararı düzenleme konusunda kolaylık sağlaması ve yiyeceklerin kullanım ömrünü uzatmasıdır. Bir yiyeceği tencere ile buzdolabına koymak yerine saklama kabı içine koyup yerleştirirseniz daha az yer kaplayacağından diğer yiyeceklere daha fazla alan kalacaktır. Özellikle küçük buzdolabına sahip kişiler için saklama kapları oldukça yararlı olmaktadır. Yiyecekleriniz kapaklı kapların içinde korunduğundan daha hijyenik kalır.

Peynir salça ve bakliyatlar gibi hızlıca küflenen ürünleri saklama kapları içinde sakladığınızda hava ile daha az temas edeceğinden küflenme süresi uzayacaktır. Böylece aldığınız ürünün büyük çoğunluğu israf olmadan onu tüketebileceksiniz. Özellikle günümüzde çevre kirliliği konusu büyük bir problemlerdir. Saklama kaplarını tek kullanımlık ürünlere tercih ederek çıkardığınız atığı azaltma şansınız da olur.

Saklama kapları kapaklı olduğundan yiyecekleri taşırken de size büyük kolaylık sağlayacaktır. Sıcak ürünler haricinde her türlü yiyeceği taşımak için bu kaplar güzel bir çözümdür. Çalışıyorsanız öğle yemeğinizi bu kaplarda götürebilirsiniz.  Marketlerde ürünlerin sarıldığı plastik tek kullanımlık paketleme ürünleri yerine kendi kaplarınızı götürüp market çalışanlarından alacağınız ürünü saklama kabının içine koymasını isteyebilirsiniz.

Saklama Kabı (Plastik) Nerelerde Kullanılır?

Plastik saklama kabı evde pek çok noktada kullanılabilir. İnsanlar evlerinde yarattıkları ofis ortamlarında ki malzemeleri düzenlemekte hatta evlerinde yer kaplayan ufak tefek ürünleri saklamakta bu kaplardan yardım alabilmektedir. Bu kadar geniş kullanım alanı olan saklama kabını nerelerde kullanacağınız tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmıştır diyebiliriz. İlham olması için size bir iki fikir verebiliriz.

Eğer bir kileriniz varsa aynı modelin farklı boyutlarını alıp kilerinizi çok daha güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ürünleriniz paketlerinde karışık halde duracağına çok daha düzenli şekilde durur. Üzerlerine etiket yapıştırırsanız hangi kabın içinde ne olduğunu bulmanızda oldukça kolaylaşır. İsterseniz sert plastikten şeffaf kapları da seçebilirsiniz. Böylece etikete gerek olmadan kolayca aradığınız ürünü bulabilirsiniz.

Günlük yemeklerinizden arta kalanları saklamakta kullanabileceğiniz gibi buzlukta ya da derin dondurucuda saklamak istediğiniz ürünleri de bu kaplara koyarak yerleştirebilirsiniz. Uzun süreli gıda saklama konusunda saklama kapları oldukça iyi iş çıkarmaktadır. Işık geçirmeyen plastikler sayesinde ürünler ışıktan uzak kalacaktır. Vakumlu kapakları sayesinde nemde giremeyeceğinden ürünleriniz uzun süre ilk gün ki tazeliğini koruyacaktır.  

Saklama Kabı (Plastik) Fiyatları Ne Kadardır?

Saklama kaplarında fiyatlar kullanılan materyale ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Genelde kaliteli plastikten üretilmeyen ürünlerin fiyatlarının daha düşük olduğu görülmektedir. Eğer düşük ücretli bir saklama kabı alacaksınız mutlaka yapıldığı materyali ve kullanıcı yorumlarınız okumanızı tavsiye ederiz. Sağlığınız önemli olduğundan bilindik markaların kaliteli ürünlerini indirim zamanında almaya çalışmanız çok daha doğru bir seçim olacaktır.

Ürünler boyutlarına göre de fiyat farklılığı göstermektedir. Bu nedenle saklama kabı alırken ihtiyaçlarınız üzerinden ilerlerseniz boşuna yüksek ücretler vermek zorunda kalmazsınız. Aldığınız bakliyatların üzerinde gramları yazmaktadır. Buna göre kaç tane kaba ihtiyacınız olduğunu hesaplayarak ilerleyebilirsiniz. Kullanım alışkanlıklarınıza göre zamanla aldığınız kapları artırmak ve bir düzen oluşturmakta uygun fiyatlı bir çözümdür.

Gelişmiş özelliklere sahip olan kapların fiyatları yüksek olmaktadır. Her ne kadar bu kaplar oldukça yararlı olsa da eğer bu kaplardan kullanmak bütçenizi zorlayacaksan elinizde ki ürünlere göre alabilirsiniz. Alacağınız kapların hepsini vakumlu kapağa sahip ya da ışık geçirmez seçmenize gerek yoktur. Günlük yemek artıkları için ayrı uzun süreleri saklayacağınız gıda ürünleri için ayrı kaplar alarak çok daha uygun fiyatlı şekilde mutfağınızı düzenleyebilirsiniz.

Saklama Kabı (Plastik) Alırken Dikkat Edilecekler

Saklama kabı seçerken ilk dikkat etmeniz gereken nokta hijyen olmalıdır. Saklama kaplarının kaliteli plastikten üretildiğine emin olmalısınız. Ayrıca bulaşık makinesinde yıkamaya uygun olan modeller işinizi kolaylaştıracağından bu özelliğin olup olmadığına da bakmalısınız. Daha sonra ise kullanım kolaylığı gelmelidir. Sert plastik kapaklara sahip ürünlerin kapaklarında zamanla kırılma olabilmektedir. Bu nedenle tavsiyemiz esnek plastik kapaklı modelleri tercih etmeniz yönünde olacaktır.

Kilitli kapaklar çok daha iyi vakumlama yaptığından dolayı çabuk bozulan be küflenen ürünler için bu ürünleri seçebilirsiniz. Eğer kilerleriniz için saklama kapları alıyorsanız büyük ürünlere yönelebilirsiniz. Şeffaf modeller ürünün içini görmeye yarasada eğer kapaklı bir dolabın içinde muhafaza etmeyecekseniz ışıktan korunabilecekleri kapları seçmenizi öneririz. Ayrıca üzerinde boşaltmak ekstra küçük kapağı olan kaplar size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Bu konular haricinde saklama kaplarının düzenli durması mutfağınızda güzel görünmesi de önemli konudur. Bu nedenle özellikle mutfağınızda görünür noktalarda duracak saklama ürünlerini birbirine benzer modellerde seçmeye özen göstermenizi öneririz. Almadan önce mutfak raflarınızı ölçerseniz ürününüz geldiğinde bir sürpriz ile karşılaşmamış olursunuz. Rengarenk saklama kapları ile zevkinizi insanlara gösterebilir aynı zaman da mutfağınıza bir düzen getirmiş olursunuz.

Büyük Saklama Kabı Nasıl Olur?

Mutfak alanlarında pratiklik sağlayan eşyaların kullanımları yoğundur. Genel olarak saklama kaplarının kullanım alanları ise mutfak alanları oluyor. Saklama kapları çeşitli ebat ve boyutlarda üretilmektedir. Pek çok kişi saklama kabı tercihlerinde çoğu zaman büyük saklama kabını tercih etmektedir. Normal bir büyük saklama kabının ebadı ortalama olarak 10 lt oluyor.

Mutfak alanlarının olmazsa olmazı olan büyük saklama kaplarının sıklıkla tercih edilme nedeni; taşıma kapasitesi oluyor. Özelliklede yaz aylarında bol yeşilliklerin korunaklı olarak saklanması için büyük olan saklama kapları tercih edilir. Bazı durumlarda büyük boyutlu saklama kapları düzenleyici olarak da kullanılmaktadır.

Evlerde daha pratik yaşam alanları için günümüzde genel olarak büyük boyutlu olan saklama kapları tercih edilir. Saklama kabı gündeme geldiği zaman karşımıza oldukça işlevsel bir ürün çıkar. Özellikle yiyeceklerin uygun koşullarda saklanması noktasında saklama kabının nitelik düzeyi yüksek bir ürün olduğunu ifade edebiliriz.

Büyük Saklama Kabı Nasıl Kullanılır?

Genel olarak mutfak alanlarında saklama kapları kullanılır. Buzdolabında sağlıklı olarak yiyeceklerin korunması için büyük boyutlu olan saklama kapları tercih edilir. Dondurucu alanlarında ise büyük saklama kabı çeşitleri donmuş ürünlerin korunaklı olarak muhafaza edilmesi için tercih edilir. Mutfak alanlarında saklama kaplarının kullanımları sürekli halindedir. Son zamanlarda ise sağlık olarak yiyecek çeşitlerinin saklanması amacı ile cam olan saklama kapları tercih edilir.

Günümüzde her geçen gün donmuş ürünlerin kullanımları artmaktadır. Büyük saklama kaplarına da günden güne doğru muhafaza işlemleri için gereksinim artmaktadır. Günümüzde sıklıkla bakliyat çeşitlerinde saklanması için büyük boyutlu olan saklama kaplarının tercihleri yapılır. Düzenleyici amaçlı tercih edilen büyük saklama kaplarında genel olarak stoklanmış kozmetik ürünlerin muhafazasında tercih edilir.

Büyük Saklama Kabı Alırken Dikkat Edilecekler

Sıklıkla tercih edilen saklama kaplarında istenilen kullanım kalitesine ulaşmak için doğru saklama kabının tercih yapılması gerekir. Genel olarak büyük saklama kabı tercih süreçlerinde dikkat edilmesi gereken birkaç detay yer alır. Genellikle büyük saklama kabı tercihlerinde tavsiye olarak sunulan dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

  •  Hangi malzemeden üretildiği

  • Saklama kabı içinde koku durumu
  • Kilit kısımlarının kalitesi
  • Dayanıklılık kalitesi
  • Soğumaya karşı dayanıklı olma durumu
  • Pratik kullanım için uygunluğu

Genel olarak büyük ebatlı olan saklama kaplarının kullanım süreli uzun zamanlı oluyor. Bu yüzden de tercih edilecek olan büyük saklama kabının en çok kaliteli olmasına dikkat edilmesi gerekir. Genel olarak üretiminde kullanılan malzemenin kalitesi saklama kaplarının genel kullanım süreçlerini etkiler. Tüm bu bilgiler ışığında büyük saklama kaplarının farklı model ve özelliklere sahip bir şekilde üretildikleri bilinmektedir. Dolayısıyla bu tür ürünlerin fiyatları da farklılık göstermektedir.

Büyük Saklama Kabı Plastik

'Büyük saklama kabı plastik' evlerde ve iş yerlerinde çeşitli amaçlarla kullanılan geniş hacimli plastik saklama kaplarını ifade eder. Bu tür saklama kapları genellikle dayanıklı plastik malzemelerden üretilir ve farklı boyutlarda gelir, böylece çeşitli yiyeceklerden ev eşyalarına kadar geniş bir yelpazede kullanılabilirler. Plastik büyük saklama kapları sızdırmazlık özellikleri sayesinde yiyeceklerin tazeliklerini korumalarına yardımcı olabilir. Ayrıca, plastik malzemenin hafifliği sayesinde taşıması kolaydır ve kırılma riski düşüktür, bu da uzun ömürlü kullanım sağlar. Büyük plastik saklama kapları, düzenli bir ev düzeni sağlamak, depolama alanlarını optimize etmek veya yiyecekleri güvenli bir şekilde taşımak isteyenler için kullanışlı ve pratik bir çözüm sunar.

Büyük Saklama Kabı Fiyatları Ne Kadardır?

Son yıllarda saklama kaplarının kullanımlarının artması ile genel olarak piyasada farklı fiyat listeleri oluşmuştur. Günümüz koşullarında büyük saklama kaplarının fiyat listelerini ortalama değerdedir. Fakat günümüzde büyük saklama kapları için belirlenmiş bir fiyat yoktur. Piyasada satışa sunulan büyük saklama kaplarının fiyat listelerinde benzer rakamlar yer alır.

Genel olarak büyük saklama kaplarının fiyatlarını etkileyen en temel etken üretiminde kullanılan malzeme türüdür. Kaliteli olarak üretilen büyük saklama kaplarının kullanım süreleri de uzun olur. Bu yüzden de yüksek kaliteli büyük saklama kaplarının genel fiyatları da diğerlerine göre bir tık daha yüksek olmaktadır. Tüm bu bilgiler ışığında büyük saklama kabı fiyatlarına dair kapsamlı bir araştırma yapacak olursanız, bu tarz ürünlere uygun fiyatlarda sahip olabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için KVKK sözleşmesini inceleyebilirsiniz.