Kategori Menü

Yemek Takımları Nedir?

Yemek takımı yemek pişirmek ve yemek yemek için kullanılan tüm araç gereçleri ifade etmek için kullanılır. Ancak alışveriş sırasında işleri daha kolay bir hale getirmek için kendi ayrı kategorilerde de anılırlar. Yemek pişirmek için kullanılan gereçlerin tamamı pişirme takımı, masaya konulan tabak, bardak, sunum kasesi gibi gereçler ise yemek takımı olarak bilinir. Çatal-bıçak takımı her ne kadar farklı bir başlık altında olsa da pek çok yemek takımı setine dahil edilirler.

Yemek takımlarının insanlık tarihine ne zaman giriş yaptığı tam olarak bilinmiyor. Avcılık ve toplayıcılık zamanında kap kacak gereksinimi yoktu. Ne zaman insan gelişmeye ve değişmeye başladı bir kapta yemek yeme ihtiyacı hissetmeye başladı. Avrupa tarihine bakıldığında 16. yüzyıla kadar yemek takımı sadece soyluların kullandığı bir gereçti. Halk en fazla ahşap tahtaların üstünde yemek yiyordu, bardak içinse metal kaplar kullanılırdı. Artık yemek takımı her kesimden insanlar için bir ihtiyaç haline geldi.

Yemek Takımları Modelleri

Yemek takımları özellikle kadınlar için bir ihtiyaçtan fazlasıdır. Yalnızca yemek yemek için kullanılmaz, aynı zamanda zarafetin de bir simgesi haline gelmiştir. Bu yüzden tekdüze modeller bulmak neredeyse zorlaştı. Bugün çok çeşitli yemek takımları mevcut. Bardaklar, tabaklar, kaseler, şekerlikler, sürahiler ve çok daha fazlası yemek takımlarının bir parçasıdır. Sofra ürünleri tek tek veya takım olarak satın almak da mümkün. Ayrıca pek çok marka artık kırılan parçaları yenisiyle değiştirme imkanı sunuyor. Böylece gözünüz gibi baktığınız takımlarınız asla bozulmuyor.

Yemek Takımı Çeşitleri Nelerdir?

Her durum ve akla gelebilecek her yiyecek ve içecek için parçalar bulunuyor. Kahve servisi, akşam yemeği servisi, çay servisi veya fondü seti… Artık hemen hemen her konuda aradığınızı bulabilirsiniz. Bardaklarda da desen, model ve boyut çeşitleri karşımıza çıkıyor. Basit bir su veya meyve suyu bardağından gösterişli şarap bardağına kadar her tür içecek için uygun bir bardak var. Ayrıca geniş bir malzeme seçimi var. Genellikle en çok tercih edilenler ise porselen veya camdır. Ancak çömlek, seramik veya plastik de sofra takımlarının sıklıkla yapıldığı malzemeler arasındadır.

12 Kişilik Yemek Takımları

12 kişilik takımlar her evin olmazsa olmazıdır. 12 kişilik bir sofra takımı, her şeye ve her duruma uyum sağlama avantajına sahiptir. Aniden gelen kalabalığa karşı daima hazırlıklısınızdır. Komşulardan fazla tabak-çanak isteme ihtiyacınız yoktur.  Doğum günleri, yılbaşılar gibi toplanmalar için kusursuz bir sofra kurmanıza yardımcı olur. Böylece misafirlerinizi lüks bir restoranda yemek yiyormuş gibi hissettirebilirsiniz.

12 Kişilik Yemek Takımı Kaç Parçadan Oluşur?

12 kişilik takımların içinde genelde her birinden 12’şer tane kase, servis tabağı, tatlı tabağı ve yemek tabağı bulunmaktadır. Bazı takımların içinde çatal-bıçak takımı, salata kaseleri gibi diğer seçeneklerde bulunsa da klasik bir sofra takımı toplamda 48 parçadan oluşmaktadır. Yemek takımı diyince klasik modeller aklınıza gelse de artık farklı şekiller ve modeller daha çok ilgi çekmektedir. Son zamanlarda özellikle dikdörtgen tasarımlar tercih edilerek yemek masalarının daha şık olması sağlanıyor.

Zarif ve Şık Yemek Takımları

Birkaç yüzyıl öncesinden beri yemek takımları evlerde aksesuar gibi kullanılmaya başlandı. Avrupa’da el yapımı özel tasarımlar, Asya’da çini üzerine tasarımlar ve Osmanlı’da geleneksel kültürü yansıtan porselenler tabak ve bardaklara farklı bir gözle bakmamızı sağladı. Tabaklar pek çok kişi tarafından yemek yemek için değil vitrinlerde sergilenmek için satın alınıyor. Sofraya konularda da durum farksız. Her yemek daveti bir sunum gösterisine dönüşmüş durumda.

Bu durumun ortaya çıkmasını sağlayan markalar olmuştur. Her marka en çok tercih edilen ürünü ortaya çıkarmak için birbirinden güzel yemek takımları tasarlamaya başladı. Bunlar adeta bir sanat eseri görüntüsündedir ve fiyatları da bu doğrultuda artış göstermektedir. Kişisel zevkinize ve ev dekorasyonunuza göre sade beyaz bir yemek takımı da satın alabilir ya da üzerine tablo işlenmiş inci detaylı bir yemek takımı da.

Yemek Takımı Çeyiz Seti Nasıl Olur?

Düğün telaşının en güzel tarafı çeyiz hazırlıklarıdır. Büyük bir alışveriş başlar ve her şey gelin ve damadın isteklerine uygun olur. Çeyiz alışverişi deyince akla gelen ilk şey ise yemek takımlarıdır. Evin en önemli parçası gibi görünür ve bütçe için de zorlayıcı olabilir. Bu nedenle bir kızın çeyizine aldığı ilk parçadır. Genelde 2 set halinde alınır. 6 kişilik olan günlük kullanıma uygunken 12 kişilik olan misafir takımı olarak kullanılır.

Çeyiz setleri genelde geniş bir paket içeriğine sahiptir. 6 kişilik paketin içinde 6’şar adet yemek tabağı, servis tabağı, tatlı tabağı ve çorba kasesi bulunur ve 24 parçadır. 12 kişilik setlerde daha geniş bir liste bulunur. 12’şer adet tabak ve kaselerin yanında ek olarak 3 ayrı boyda salata kaseleri, çorbalık, tuzluk ve kürdanlık bulunur. Böylece sofrada ihtiyaç duyulan her şey bir setin içerisinde toplanır. Bu sayede sofrada her şey birbiri ile uyumlu görünür.

Yemek Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Alışveriş yaparken her zaman dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Konu yemek takımı olduğunda daha dikkatli olmak gerekir. Bunun nedeni ilk olarak sağlık ikinci olarak dayanıklılıktır. Satıcıya sormanız gereken sorular arasında şunlar vardır:

 • Desenler kaç derecelik ısıda sabitlendi? Çünkü düşük ısı daha sonra boyaların yemeklere bulaşmasına neden olur Uygun görülen ısı 1200 derece civarıdır.
 • Ürünlerin garanti belgesi var mı ve kaç yıl? Bu sayede takımınızdan bir parça kırıldığında yenisiyle değiştirme imkanınız olur.
 • Bulaşık makinasında yıkanabiliyor mu? Pek çok marka desenlerinin korunması için elde yıkamayı zorunlu kılar. Eğer elde yıkamakla uğraşmak istemiyorsanız bulaşık makinesine dayanıklı yemek takımları almalısınız.
 • Değişim imkanı var mı? Bazen satın aldığımız ürünleri eve getirdiğimizde mağazadaki gibi şık ve göz alıcı görünmeyebilir. Böyle zamanlarda değişim yapmak isteyebilirsiniz. Değişim süresi uzun ve iadesi kolay ürünler tercih edebilirsiniz.

Yemek takımları seçmek araştırma isteyen bir konudur. Her marka farklı tasarımlar üretir ancak hepsinin kalitesi aynı olmaz. Emek ve para harcayarak satın aldığınız şeylerin sorunsuz olmasını istemek en doğal hakkınız. Bu yüzden seçici davranarak iyisini tercih edebilirsiniz.

Yemek Takımı Çeyiz Seti İçerikleri Nelerdir?

Yemek takımı set içerikleri her markada farklılık göstermekte. Bazı markalar yalnızca tabakları dahil ederken diğer markalar yemek takımı, kahvaltı takımı hatta pişirme grubunu da set içerisine almaktadır. Eğer tek seferde tüm mutfak araçlarını satın almak istiyorsanız geniş çeyiz setleri paketinden yararlanabilirsiniz. Böylece mutfağınızda her şey birbiriyle uyum içerisinde olur. Bu setler içerisinde şunlar mevcuttur;

 • 6/12 kişilik yemek takımı
 • 6/12 kişilik kahvaltı takımı
 • 6/12 kişilik çatal-kaşık-bıçak takımı
 • Tencere seti

Söz konusu çeyiz alışverişi olduğunda her bir parçayı tek bir set halinde bulmak süreç içerisinde kolaylık sağlar. Aynı zamanda bazı parçaları tek tek toplamanın daha maliyetli olduğu göz önünde bulundurulduğunda takım halinde satın almak en makul seçenektir. Bu sayede diğer alışverişlerinizde de bütçenizi kısmak zorunda kalmazsınız. Aynı zamanda istediğiniz yemek takımına da çok para harcamadan sahip olabilirsiniz.

Yemek Takımı Çeyiz Seti Fiyatları

Düğün öncesi yapılan her alışveriş bütçeyi zorlar. Bu nedenle kalitenin yanında uygun fiyatlar da araştırılır. Bazen bu araştırma aylarca sürse de en doğru  olan nihayet bulunur. Özellikle yaz sezonunda tüm markalarda cazip fiyatlarla yemek takımları satışa sunulmaktadır. Bu fiyatlar ne yazık ki her geçen yıl artış gösterse de evlenecek olan çiftler için yine de iyi bir alternatiftir. Bazı firmalar mutfağınız tüm ihtiyacını aynı markadan karşıladığınızda ya ekstra indirim fırsatı uyguluyor ya da hediye ürünler veriyor.

Çeyizlik Yemek Takımları Kampanyaları

Alışverişlerde rekabeti arttırmak için pek çok kampanyalar yapılmıştır. Yemek takımları da bu kampanyaların arasındadır. Özellikle en çok tercih edilen ürünlerde cazip fiyatlar teklif edilir. Bu durum pek çok gelin adayının kafasının karışmasına neden olur. Çünkü her ürün birbirinden şık ve kalitelidir.  Bu kadar ürün arasında en çok tercih edilen yemek takımları ise hem şık hem de hesaplı olanlardır. Çeyiz seti satın almak istediğinizde tüm ihtiyacınızı karşılayacak seçenekleri kolayca bulabilirsiniz.

Yemek takımları artık birbirinden ilginç tasarımlara sahip olmasıyla biliniyor. Sadece ihtiyacı karşılamak için değil aynı zamanda sergilenmek için de üretilmektedir. Öyle ki pek çok evlerde yemek takımları bazen yıllarca kullanılmadan vitrinlerde veya raflarda durmaktadır. Bu da konuyu basit bir mutfak eşyasından uzaklaştırıp daha anlamlı hale getiriyor. Bu nedenle kampanyalardan faydalanırken daha dayanıklı ve uzun yıllar deseni bozulmayanların tercih edilmesi gerekir.

6 Kişilik Yemek Takımı Çeyiz Seti Fiyatları

6 kişilik yemek takımı en çok tercih edilen kategoriler arasındadır. Hem daha kalabalık misafirleri karşılayabilmesi hem de daha geniş içeriğe sahip olması bakımından müşterilere daha makul gelmektedir. Bazı ailelerde 6 kişilik yemek takımları günlük olarak da kullanılmaktadır. Böylece ekstra daha küçük bir takım alma masrafı çıkarmaz. Ancak yeni evlenecek çiftlerin misafir sayısı göz önünde bulundurulduğunda 12 kişilik bir takımın zorunluluk olduğu unutulmamalıdır.

12 kişilik yemek takımları içerisinde pek çok şey bulunmaktadır. 48 parçadan 83 parçaya kadar değişen seçenekler bulunmaktadır. Paket içeriğinde ise 12 kişilik servis tabağı, kase, tatlı tabağı, çukur tabak, 3 adet kayık tabak, peçetelik, 2’şer adet tuzluk-biberlik, çorbalık, çay bardağı ve tabağı, kahve fincanı ve tabağı bulunmaktadır. Böylece her parçayı tek tek toplama zahmetinden kurtulmuş olursunuz.

Farklı Şık Yemek Takımı Modelleri

Yemek takımları farklı renk, model ve şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Her biri adeta büyüleyici bir tablo gibi resmedilerek desenler eklenmiştir. Ünlü tasarımcılarla çalışmaya başlayan markalar sofra için gerekli olan her malzemeyi lüks bir hale getirerek gösterişli bir sunum oluşturmaya çalışmaktadır. Bu da insanların yedikleri yemeklerden daha çok keyif almalarını sağlamıştır.

Farklı zevklere sahip olan binlerce insana hitap etmeyi başaran yemek takımı modelleri mevcuttur. Klasik, modern, bohem, etnik veya retro, hangi tarzı benimsemiş olursanız olun mutlaka sizi en iyi yansıtan parçayı bulabilirsiniz. Bu çeşitlilik yemek takımı sektörünün her geçen gün güçlenmesini ve daha farklı tasarımlar üretmesini sağlıyor. Böylece evinizin her köşesiyle uyumlu tabaklarınızla misafirlerinizin ilgisini çekebiliyorsunuz.

Beyaz Porselen Yemek Takımları

Farklı desen ve şekildeki yemek takımlardan söz etmek mümkün olsa da hala eskimeyen tarzlar mevcuttur. Beyaz renkteki porselen takımları pek çok evlerin ve büyük restoranların temel taşı olmaya devam etmektedir. Bunun en önemli nedeni ise desenlerinin çıkma endişesi olmamasıdır. Şık desenli pek çok takımlar bulaşık makinesinde yıkanmaz. Yıkananlar arasında da desenlerin yavaş yavaş kaybolduğu görülür. Bu durum zamanla güzel bir görüntü oluşturmaz. Bu nedenle pek çok evlerde hala beyaz renk kullanılır.

Özellikle yemek tutkunu olanlar ve şık bir sunum yapmak isteyenler sade bir tabak kullanmayı tercih ederler. Beyaz ve desensiz bir tabak yemeğin daha çok ilgi çekmesini sağlar. Bu nedenle Avrupa ve Amerika gibi ülkelerdeki büyük şefler daima beyaz rengi tercih ederler. Beyaz tabakları daha gösterişli hale getiren unsur ise şekilleridir. Günümüzde sadece yuvarlak değil oval, kare ve dikdörtgen gibi farklı şekillerde tabaklarda üretilmektedir. Böylece en sade sofralarınızda bile şıklığı yakalayabilirsiniz.

Yemek Takımı Fiyatlarına Nasıl Ulaşabilirim?

Yemek takımı her ev için hem ihtiyaç hem de lükstür.  Gelen misafirlerin dikkatini ilk çeken şeylerdir ve bu nedenle özellikle ev hanımları tarafından en şık olanlar tercih edilir. Şık bir ürün satın almak sandığımızdan daha masraflı olabilir. Yemek takımı fiyatları her geçen gün artış gösterirken müşteriler alışverişi nasıl uyguna getireceğini hesaplamakta. Mutfak gereçlerinin en önemlisi olan tabak çanakları hesaplı alırken kaliteyi de göz önünde bulundurmak gereklidir.

Yeni evleniyorsanız veya mutfağınızda ufak değişiklikler yapmak istiyorsanız iyi bir yemek takımı satın alarak hayatınızı renklendirebilirsiniz. Kaliteyi ucuza getirmenin bir yolu arayan insanlar fiyat karşılaştırma uygulamalarından destek almaktadır. Hangi markanın ne kadar hesaplı olduğunu anında önünüze sunan ve rakip markaların fiyatları ile karşılaştırarak daha hesaplı ya da pahalı olduğunu size söyleyen bu uygulamaları kullanabilirsiniz.

Yemek Takımı Hangi Mağazalarda Bulunur?

Yemek takımı satın almak için ilk yapılan şey her zaman tercih edilen bir markayı seçmektir. İnsanlar sıklıkla kullandığı markaların dışına çıkamaz ve hep bildikleri ürünleri tercih etmek isterler. Piyasada yemek takımları üreten yüzlerce marka bulunmaktadır. Bu markaların bazıları Avrupa standardına uygun ve kaliteli ürünlerdir. Eğer yıllardır evinizde aynı markayı kullanıyorsanız ufak bir değişiklik yapmak size iyi gelecektir.

Bir yemek takımı satın almak istediğinizde o markanın mağazasına gitmek bazen yanlış bir fikir olabilir. Eğer indirim sezonu değilse pek çok marka daha yüksek fiyatlarda satılmaktadır. Bu yüzden yerel işletmeler ya da büyük çeyiz mağazalarını ziyaret etmek işinizi kolaylaştırabilir. Bu mağazalarda her yıl belli zamanlarda indirimler ve kampanyalar mevcut. Böylelikle almak istediğiniz yemek takımları daha hesaplı olacak ve bütçenizi sarsmayacaktır.

Kaliteli Yemek Takımı Listesi

Kaliteli yemek takımı seçmek zor gibi görünebilir. Özellikle birçok marka ve ürün varken en iyisini elemek zorlaşabilir. Bazen bir markanın ürettiği yemek takımları bile birbirinden farklı kalitede olabiliyor. Bunun nedeni her kesimden insanın bütçesine uygun sofra takımları üretmektir. En pahalısından en hesaplısına kadar seçenekler sunarak her eve girebilmeyi amaçlayan markalar mevcut.

İyi bir yemek takımı üreten yüzlerce marka arasından sıyrılıp ihtiyacınız olanını seçmeniz biraz zor olabilir. Her marka kendi üretimlerinin en iyisi olduğunu savunur ancak hangisinin doğru söylediğini kullanıcılar karar verir. Eğer hiç denemediğiniz bir markayı almayı planlıyorsanız kullanıcı yorumlarını okumalısınız. Böylece diğer insanlardan fikir alarak daha doğru seçimler yapabilirsiniz.

Son Trend Yemek Takımı Modelleri

En şık tasarımların yer aldığı yemek takımı modellerinde ilk sıralarda son zamanların trendi yer almaktadır. Bu trend, dünyaca ünlü ressamların tablolarından esinlenmek veya ünlü isimlerin portrelerini kullanmaktır. Eğer sanata düşkünlüğünüz varsa ve bunu mutfakta da görmek istiyorsanız bu modelleri seçebilirsiniz. Aynı zamanda arkadaşlarınızla da bu modayı paylaşabilir hatta yemek yerken yemek takımı tasarımının hikayesi hakkında uzun uzun konuşabilirsiniz.

Yemek takımı söz konusu olduğunda gösterişi tercih eden insanlar da vardır. Eğer ev dekorasyonunuz altın temalıysa ve mutfağınızda bu temayı sürdürmek istiyorsanız tabaklarınızda gerçek altından yapılan işlemeler tam size göre. Ya da gerçek incileri aratmayan inci desenleri ile mükemmel tasarımları sofranıza ekleyebilirsiniz. Tüm bunlara ve daha fazlasına sahip olabilmek için son trendleri takip edebilirsiniz.

Yemek Takımı Kampanyaları Var Mı?

Yemek takımı satın almak isteyenler birbirinden farklı kampanyalarla karşılaşır. Bunlar paket içeriği ve kalitesine göre değişiklik gösterirken bu durum en çok çeyiz alışverişine çıkan kişileri mutlu eder. Bu sayede uygun fiyata pek çok sayıda ürün satın alabilir. Yemek takımları kampanyalarından anında haberdar olmak isterseniz Viyalente.com’u ve sosyal hesaplarımı takip edebilirsiniz.

12 Kişilik Yemek Takımları

12 kişilik yemek takımları her zaman popüler olan ürünler arasında yer almaktadır. Yemek takımları her ev için önemli bir unsurdur. Eskiden seçimleri kadınlar yapar ve erkeklerin buna boyun eğmesi beklenirdi. Günümüzde ise bu durum tamamen değişti. Artık pek çok erkek evine alacağı yemek takımını kendisi seçmek istiyor. Mağaza mağaza dolaşarak en iyi olanını bulmaya çalışan bir sürü çift var. Bazıları ortak bir fikirde buluşmak da zorlansa da yine son sözü kadınlar söylüyor.

12 kişilik yemek takımı almak pek çok konuda avantaj sağlıyor. Özellikle fazla zamanınız yoksa ya da alışveriş yapmaktan keyif almıyorsanız çoğu şeyi tek seferde satın almak büyük bir kolaylıktır. Bu nedenle pek çok kişi 12 kişilik takımların avantajından yararlanmaktadır. Aynı zamanda bu paketler bazı kampanyalarla buluştuğu zaman çok daha hesaplı olmaktadır. Bu da alışverişinizi uygun maliyetli yapma fırsatı sunmaktadır.

12 Kişilik Yemek Takımı Fiyatları

Yemek takımı satın alırken en önemli etken öncelikle fiyatlardır. Bir modeli ne kadar çok beğensek de satın alıp almayacağımızı bize etiketi söylüyor. Ya da bir alışveriş sitesine girdiğimizde ilk olarak baktığımız daha düşük fiyatlı sıralamalar oluyor. Bu nedenle fiyat konusunda en çok dikkat ettiğimiz konu 12 kişilik yemek takımları oluyor. Çünkü kalitesi ve modeline göre çok maliyetli olanlara rastlamak da mümkün.

Üreticilerin pek çoğu yemek takımını adeta bir ziynet eşyası gibi değerli hale getirmeyi başarmıştır. Geçmişte üretilen pek çok tabak ve bardağın değeri bugün altınla kıyaslanamaz boyuttadır. Bunda en büyük etken şüphesiz işçilik ve kullanılan malzemedir. En kaliteli malzemelerle el işçiliği ile hazırlanan tasarımların fiyatları fazla olsa da her zaman alıcı bulmayı başarmıştır. Bu durum her bütçeden insanlara hitap edecek yemek takımlarının üretilmesine de olanak tanımıştır.

12 Kişilik Yemek Takımı Hangi Markadan Alınır?

Yemek takımı söz konusu olduğunda onlarca listelik markalar ortaya çıkmaktadır. Bu markalar kalitesi ve güvenilirliği ile birbirinden ayrılmaktadır. Hangisini seçeceğinize karar vermeden önce neye ihtiyacınız olduğunu iyi belirlemeniz gerekiyor. Böylece seçimleriniz kolaylaşır. Bazı markalar görselliği ön planda tutarken kullanışlılık seviyesini düşürür. Bazı modellerde kullanılan desenler çabuk silinebilir o yüzden günlük kullanıma uygun değildir.

Marka seçiminizi evinizin ihtiyacına göre değiştirebilirsiniz.

Eğer kalabalık bir aileniz varsa ve her gün 12 kişilik yemek takımı kullanmak zorunda kalıyorsanız o zaman günlük kullanıma uygun bir şeyler seçmelisiniz. Özellikle bulaşık makinesinde yıkamaya uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda üzerinde desenler ve gold detaylı olanlar çabuk silineceği için bir müddet sonra keyfinizi kaçırabilir. Sade yemek takımları günlük ihtiyacınızı karşılayacaktır. Peki, en şık 12 kişilik yemek takımları hangileridir? İşte detaylar!

En Şık 12 Kişilik Yemek Takımı Hangileridir?

Şık, gösterişli ve göz alıcı sofra takımları her evde mutlaka bulunur. Yalnızca özel misafirler için kullanılır ve özenle temizlenerek vitrinlere geri kaldırılır. Bu nedenle yemek takımı modellerinde en çok tercih edilenler parlak renklere ve ince detaylara sahip olanlardır. Bunu bilen pek çok markalar dünyaca ünlü tasarım şirketleri ile anlaşarak bu talebi karşılamaktadır. Bazı modeller ünlü bir tablodan esinlenilerek üretildiği gibi bazıları saf altından detaylar barındırıyor.

İndirimli Yemek Takımları Nelerdir?

Yemek takımları hem tasarımından hem de fiyatından sıklıkla söz ettirmekte. Farklı sezonlara ait indirimler ve kampanyalar sayesinde herkes kendi bütçesine uygun bir takım alabilmektedir. En trend parçaları bile hesaplı bir şekilde bulabileceğiniz, tasarımlar sayesinde sofralarınızda fark yaratabileceksiniz. İndirimli ürünlerden faydalanmak için markaları takip etmeyi ihmal etmemelisiniz.  Böylece şık tasarımlara herkesten önce sahip olabilirsiniz. Çünkü özel günlerde yapılan bazı indirimler o kadar fazla oluyor ki ürünlerin hemen tükenmesine bile neden olabiliyor.

12 kişilik yemek takımları indirimli sezonlarında düşük fiyata satılabilmektedir. Bu fiyatlara denk gelebilmek için ise dikkatli takip şarttır. Özellikle çeyiz hazırlığı içinde olan gelin adayları her gün markaların sitelerini inceleyerek indirimlerden yararlanmaya çalışmaktadır. İndirimlerin en çok yapıldığı takımlar ise 12 kişilik yemek takımlarıdır. Çoklu sofra takımlarında indirimleri yakalayarak bütçenizde büyük bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Böylece alacağınız diğer mutfak ürünleri için kendinize ek bir bütçe ayırabilir ve sofranızın çok şık olmasını sağlayabilirsiniz.

12 Kişilik Yemek Takımı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

12 kişilik yemek takımları seçimi her zaman zordur. Çünkü ödenen miktar fazladır ve en ufak bir hata tüm takımı tekrar iade edilmesine ya da dolaplara kaldırılmasına neden olur. Bu yüzden satın almadan önce pek çok şeyi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Çoğu ev hanımı, takımların bulaşık makinesinden çıktıktan sonra desenlerinin silinmeye başladığını fark ediyor. Bu moral bozucu tabloyu yaşamamak için dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var. Bunlar, daha kullanışlı takımlar almanıza yardımcı olacak.

Yemek takımını ister mağazadan görerek alın isterseniz bir internet sitesinden satıcıya mutlaka ürünün nasıl yıkanması gerektiğini sormalısınız. Bazı satıcılar elde yıkama şartından bahsetmezler. Oysaki bu durum önemli bir detaydır ve tek bir yıkamada bütün desenlerin silinmesine neden olur. Eğer aldığınız ürünün garantisi yoksa ya da bu durum garanti kapsamına girmiyorsa canınız daha çok sıkılır. Bu yüzden bu konuları iyi araştırmayı ihmal etmeyin. En iyisi Viyalente.com'dan alışveriş yapın ve kaliteyi hissedin.

Yemek Takımları Farklı Modeller Var Mı?

Farklı modellerde pek çok yemek takımı bulunmaktadır. Özellikle son 10 yılda farklı tasarımlar ortaya koyan markalar olmuştur. Bu markalar basit bir sofra takımının nasıl şık bir şekilde tasarlanabileceğini herkese göstermiştir. Ailenize ve sevdiklerinize şık tabaklarda sunum yapmak istiyorsanız o zaman bu tasarımlara göz atmalısınız. Bir mücevher gibi parlayan yemek takımları sayesinde misafirlerinizin övgüsünü alacak ve kendinizi bir sarayda gibi hissedeceksiniz.

Kalabalık akşam yemeklerinin vazgeçilmezi olan 12 kişilik yemek takımları hiç bu kadar gösterişli olmamıştı. Her türlü zarafeti üstünde taşıyan modellerle siz de kendinizi şımartabilir ve yemek saatlerini farklı bir deneyim haline getirebilirsiniz. Sofralarımızın vazgeçilmezleri olan yemek takımlarında istediğiniz modeli ve tarzı yakalamak istiyorsanız mağazalara isteklerinizi belirtmeniz yeterli. Binlerce modelin arasından kendi tarzınızı kolayca fark edebilirsiniz.

12 Kişilik Yemek Takımı Set İçeriği

12 kişilik yemek takımları içerisinde pek çok ürün bulundurmaktadır. Eğer bunların hepsine ihtiyacınız varsa tek tek satın almak yerine tek bir set halinde almak bütçenizi de aşmamanızı sağlayacaktır. Büyük sofraları seviyorsanız ve her hafta sonra kalabalık yemek davetleri vermek istiyorsanız o halde bu takımları tercih edebilirsiniz. Böylece masanızda her bir parça birbiri ile uyumlu ve şık olacaktır. Bazı paketlerin içerisinde çok fazla parça olduğu için de eksik bir eşyanızın olma ihtimali de ortadan kalkacaktır.

12 kişilik yemek takımı satın almaya karar verdiğiniz farklı parçaların mevcut olduğunu göreceksiniz. Bazı setler 56 parçadan oluşurken bazı setler 90 parçaya kadar çıkmaktadır. Evinizin ihtiyacını karşılayacak en doğru parçayı seçerek siz de şık sunumlar hazırlayabilirsiniz.

Klasik bir yemek takımında şunlar mevcuttur;

 • 12 kişilik kase, yemek tabağı, tatlı tabağı ve servis tabağı
 • 6 kişilik çay bardağı ve tabağı
 • 6 kişilik kahve fincanı seti
 • 3 adet kayık tabak
 • Büyük boy salata tabağı
 • Tuzluk- biberlik
 • Çorbalık
 • Peçetelik

Eğer 12 kişilik yemek takımı almak isterseniz standart bir paket içerisinde bu parçalar bulunmaktadır. Eğer bunları az bulduysanız ve daha geniş bir takım isterseniz çeyiz setine dahil edilen ve paket içeriği daha dolu olan takımları seçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için KVKK sözleşmesini inceleyebilirsiniz.